Nasza Misja

Nasza Misja

Tworząc naszą placówkę staraliśmy się wyjść naprzeciw potrzebom dziecka w najważniejszym dla Niego momencie rozwoju. Mieliśmy na uwadze również potrzeby Rodziców. Te założenia pozwoliły nam stworzyć miejsce wyjątkowe, budujące podwaliny do sprawnego funkcjonowania w grupie społecznej oraz pozwalające naszym wychowankom przygotować się do wieloletniej nauki w szkole. Kluczową kwestią jest odpowiedź na pytanie , czym powinna charakteryzować się dobra placówka. Dbamy o systematyczne przekazywanie wiedzy pomagając i wspierając tych, którzy nam zaufali…

Współpracujemy ze specjalistami psychologii , logopedii i neurologopedii.                                                                                                   

Inspirujemy wyjątkowych rodziców poprzez warsztaty , konkursy , pikniki , kiermasze.  Wychwytujemy wszystko co najlepsze i to co może zaprocentować w przyszłości. Zauważamy możliwości rozwojowe dziecka i pokazujemy je , wspierając naszych wyjątkowych rodziców w procesie edukacji.

Naszym zdaniem nie ma wpływu na wychowanie dziecka ilość zajęć jakie dziecko otrzymuje w przedszkolu ponieważ każde z nich ma chwilowy wpływ na doznania i przy dużym natłoku wrażeń powoduje rozdrażnienie i problemy z koncentracją.
Uznaliśmy ,że należy się kierować sprawdzonymi wzorcami ,takimi które uwiarygodniły się historycznie. Niewątpliwie takimi założeniami kierowano się w okresie Pozytywizmu.

Systematyczna „praca u podstaw” jak kropla która drąży skałę da długofalowe efekty. Praca ta ma wymiar wieloletni i daje widoczne efekty dopiero po ukończeniu edukacji w naszym przedszkolu. Z perspektywy lat docenicie Państwo co dziecku dała edukacja w naszej placówce.
Nasi absolwenci bardzo dobrze radzą sobie w szkołach a ich Rodzice do tej pory pozostają z nami w kontakcie. Wielu z nich posłało do Nas swoją kolejną pociechę. Przez cały okres swojej działalności staramy się wprowadzać zmiany, które podnoszą Naszą jakość.

Nasza oferta skierowana jest do świadomego rodzica , myślącego o przyszłości swojej pociechy w czasach dynamicznego rozwoju społecznego.