Listopad

11 13, 2012

 

 „Deszcze listopadowe budzą wiatry zimowe”

Mamy nadzieję, że te wiatry zimowe szybko do nas nie przylecą, bo przecież lubimy biegać po naszym placu przedszkolnym, do którego zagląda słonko.

Listopad obfitował w wiele wydarzeń. Najpierw udaliśmy się na cmentarz aby uczcić pamięć dzielnych żołnierzy, którzy walczyli za naszą ojczyznę. Tradycyjnie przygotowaliśmy samodzielnie flagi na 11 listopada. Jednak oprócz tych wzniosłych dni mięliśmy również takie przepełnione niespodziankami.

Razem z naszymi rodzinami uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym p.t.  „Obraz z darów jesieni”, organizowanym w Naszym Przedszkolu. Prace były przepiękne i jako komisja konkursu mięliśmy duże trudności aby wybrać te najlepsze. Na szczęście się udało. Wręczenie nagród w tym konkursie było również okazją do zaprezentowania rodzicom naszych zdolności muzycznych, bo zorganizowaliśmy koncert piosenek jesiennych. Było bardzo fajnie i rodzice też byli zachwyceni. Czekamy na kolejny konkurs.

To jednak nie wszystko. Część z nas była na wycieczce w Milanówku, w fabryce krówek (na samą myśl aż cieknie ślinkaJ). Podziwialiśmy Panie, które nadal ręcznie zawijają te pyszności …sami też próbowaliśmy i przywieźliśmy trochę krówek dla naszych rodziców.

Był też Dzień Dyni, robiliśmy pyszne owocowe szaszłyki a także z okazji Dnia Misia, każda grupa przygotowała własnego misiaczka.

Część z nas była również na wycieczce w Bibliotece Publicznej, gdzie miła Pani opowiadała jak dbać o książki i dlaczego warto je czytać. Nasze ciocie też o tym mówią w przedszkolu, więc musimy o tym pamiętać!

Ostatni dzień listopada to spotkanie andrzejkowe ze studentami z UKSW. Przygotowali dla nas dużo atrakcji i zabaw. Bawiliśmy się wesoło i na koniec podziękowaliśmy studentom mocnymi przytulaskami a niektórzy z nas nawet buziakami.